Miejsko Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim GALERIA MGDK

Zajęcia organizowane przez MGDK

Zajęcia gitarowe

Zajęcia gitarowe

Zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest zapoznanie podopiecznych z gitarą, elementarnymi zasadami gry na tym instrumencie, ogólny rozwój muzykalności, wrażliwości i wiedzy muzycznej.  W ramach zajęć dzieci
i młodzież przyswajają podstawy rytmiki, melodyki, harmonii i zapisu nutowego.  Uczestnicy zajęć pracują przy swoich ulubionych utworach, ucząc się nowych chwytów i zasdad muzyki pod okiem utalentowanego gitarzysty z Rosji.

zajęcia prowadzi Alexandr Maceradi

wtorek i środa
14:00 - 18:00

Zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne

Jesteśmy po to, aby towarzyszyć i pomóc Ci w tej pasjonującej podróży po świecie dzwięków. Niezależnie od tego ile masz lat, dzielimy się z Tobą swoją pasją, wiedzą, doświadczeniem i miłością do muzyki.
Na zajęciach uczestnicy uczą się podstaw śpiewu. Poznają nowe piosenki. Biorą udział w przeglądach i konkursach wokalnych. Najlepsi mają możliwość prezentowania się w różnorodnych imprezach.
Jeśli chociaż raz śpiewaliście pod prysznicem, albo widzicie siebie na scenie przed mikrofonem powinniście odwiedzić nasze zajęcia wokalne.
Zajęcia prowadzi Zbigniew Gąsiorowski.

poniedziałek
dzieci 15:00 - 16:00
dzieci 16:00 - 17:00

wtorek
dorośli 16:00 - 19:00

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

W czasie zajęć realizowane są prace tematyczne, rysowane z wyobraźni lub z natury oraz prace abstrakcyjne. Uczestnicy zajęć poznają różne techniki i dyscypliny plastyczne. Prace wykonywane na podłożach zróżnicowanych pod względem koloru, faktury, formatu. Powstają tu zarówno prace unikatowe jak i małe formy użytkowe. Wspaniałe zajęcia rozwojowe dla najmłodszych i relaksacyjne dla tych starszych.
Zajęcia prowadzi Waldemar Mróz - z wykształcenia plastyk.

środa
dorośli 17:00 - 21:00

piątek
przedszkolaki 16:00 - 17:00
podstawówka i gimnazjum 17:00 - 18:00
dorośli 18:00 - 21:00

Zajęcia taneczne Coco Dance Center

Zajęcia taneczne Coco Dance Center

Chcesz aby Twoje dziecko rozwijało się z uśmiechem na twarzy? Za młodu wyginało się przy dźwiękach muzyki? Kultura to najpiękniejszy sposób nauki! Taniec współczesny dla młodzieży, nowoczesny dla najmłodszych i dla wszystkich spora dawka hip-hopu. Zespoły taneczne dla dzieci i młodzieży z podziałem na trzy grupy wiekowe. Grupa "mini" - dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej, grupa "junior" - dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej i grupa  "Red" od gimnazjum w zwyż. Zajęcia prowadzone są przez Andrzeja Rolskiego i Dariusza Mrowiec. Dzieci chętnie biorą udział w próbach, aby później móc się zaprezentować szerszej publiczności na różnego rodzaju imprezach organizowanych przez Dom Kultury.

wtorek
dzieci klas 1-3 : 16:00-16:45
dzieci klas 4-6 : 16:45-17:30
RED : 17:30-19:00

czwartek
dzieci klas 1-3 : 16:00-16:45
dzieci klas 4-6 : 16:45-17:30
RED : 17:30-19:00

Modelarnia

Modelarnia

To ważne aby w życiu mieć swoją pasję, znaleźć czas i miejsce, aby ją rozwijać, znaleźć ludzi, z którymi można się nią dzielić. Modelarstwo jest pasją, o której można powiedzieć, że łączy pokolenia. Potrafi zainteresować zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Gdy najmłodsi stawiają pierwsze kroki w modelarstwie, zawsze znajdują oparcie u starszych, doświadczonych modelarzy. To oni uczą ich techniki oraz cierpliwości, która przy modelarstwie jest niezbędna. Modelarstwo jest bardzo obszernym tematem. W lewińskiej modelarni zajmujemy się modelarstwem okrętowym i lotniczym. Poznajemy historię oryginalnych jednostek, których repliki pragnie się odtworzyć. Dobieramy materiały do wykonania pod okiem instruktora - Władysława Chuchrowskiego. Poświęcamy swój czas, jednocześnie oddając modelowi cząstkę siebie. Gdy model jest gotowy, do niektórych z nich dobieramy zasilanie. Uczymy się nimi pływać czy też latać aby móc później wystartować z nimi w zawodach. Zajmowanie się modelarstwem to zarówno dobra zabawa jak i rozwijanie umiejętności plastycznych i wiedzy technicznej.

Szkoła językowa COLUMBUS

Szkoła językowa COLUMBUS

Zajęcia wg grafiku - tel. kontaktowy: 774575036