Miejsko Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim

Zespoły z Miejsko-Gminnego Domu Kultury

Chór w Łosiowie "Łosiowianie"

Sami Swoi

Sami Swoi

Zespół emerytów i rencistów "Sami Swoi" powstał w 1992 roku, w październiku. Pierwszy skład stanowiło 9 osób, a na dzien dzisiejszy jest to już 26 osób. Zespół występuje w charakterze wokalno teatralnym na różnych okazjach, podczas imprez organizowanych przez Dom Kultury. Grupa współpracuje z zespołem "Kombatant"w Opolu. Zespół układa nowe piosenki na specjalne okoliczności. Większość zespołu, są to ludzie, którzy aktywnie działali przez całe życie, są to byli nauczyciele. 

Black Halo

Black Halo

Black Halo to 4-sobowy zespół rockowy. Skład zespołu stanowi młodzież uczęszczająca do szkół średnich. Zespół gra własną autorską muzykę rockową. Sami piszą teksty oraz układają melodie.

Marek Bączkowski
Marcin Bączkowski
Marcin Grzyb
Adrian Mleko

Kapela Podwórkowa „Lewiniacy”

Kapela Podwórkowa „Lewiniacy”

Kapela działa już 20 lat w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Występowała już na różnych festiwalach oraz festynach w Polsce i za granicą: (Czechy, Niemcy, Szwecja). W 2001 roku reprezentowała nasz kraj na Festiwalu Państw Nadbałtyckich w Karlskrone w Szwecji, występując w ramach zespołów, które grały poza konkursem. Kapela wydała już 3 płyty instrumentalno - wokalne. W dalszym ciągu grą i śpiewem rozwesela ludzi zarówno z naszej gminy jak i z całej Polski. Zbigniew Gąsiorowski - akordeon

Jan Pawlik - akordeon
Krzysztof Gąsiorowski - saksofon
Michał Łoński - instrymenty perkusyjne
Zbigniew Gąsiorowski - saksofon
Piotr Słotkowski - akordeon

Ta joj

Ta joj

Zespół wokalno instrumentalny "Ta joj" powstał na potrzeby imprezy Biesiady Kresowej, która odbywa się co roku w listopadzie w Domu Kultury. Zespół wykonuje folklor kresów wschodnich przy wspaniałym żarcie ("Bałaku Lwowskiemu"), który kultywowany jest przez P. Józefa Batiara, który mówi iż jest z przemytu poczęty na wschodzie, a urodzony tu na ziemiach zachodnich.

Zbigniew Gąsiorowski
Józef Gwizdak
Dorota Gąsiorowska
Ewelina Łońska